Tallinna XIII Disainifestival Disainiöö toimub 10-16.09.2018 

Human Cities / Inimlikud Linnad 

XIII Disainiöö toimub 10-16.septembril 2018. Nädalaks elavnevad omapärased festivali keskused üle terve Tallinna. Ajalooline Balti jaama ootepaviljon, uus EKA hoone, Soolaladu, Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Viru keskus, Telliskivi, Nordea/Solaris ning tosinad satelliidid erinevates asukohtades.  

Seekordse disaini suursündmuse teema on Inimlikud Linnad. Selleks, et linnakeskkond jätkusuutlikum ja inimsõbralikum oleks, kannavad hoolt missioonitundega disainerid, arhitektid, urbanistid ja planeerijad. Inspiratsiooni ja tõendusmaterjali teiste linnade näidete põhjal saab näha näitustel ja konverentsil, mis tähistab neljaaastase üleeuroopalise projekti Human Cities edukat lõppu. Ootame esinejaid erinevatest arhitektuuribüroodest ning teisi nimekaid visionääre. Võtmekõneleja on Mark Kingwell Kanadast. Linnaarengu huvilised saavad näha 11 erineva maa , sh Aalto Ülikooli uuendusmeelseid projekte. Eesti tiim esitleb lõõgastuskapslit HÄLO. Saksamaa tuntud disainiauhinna IF nominentide tööd täiendavad näitust tudengite vaatenurgast.  

Seekordse disainifestivali teeb põnevaks võimalus tutvuda kõige Eesti disaini paremikuga Viru keskuses. Pidulikul galal antakse välja tootedisainiauhind BRUNO, graafilise disaini ning teiste kategooriate auhinnad.  

Arhitekuurimuuseumis saab kogu septembri jooksul teha tutvust Lutheri tehase välisesindusest väljakasvanud Isokoni põneva ajalooga Londoni eramuuseumi teksti ja pildimaterjali täiendavad Lutheri tehase tootenäited ning replikatsioonid Isokoni toodetest, mille arenguloo juures olid Bauhausist tuntud Gropius, Breuer jt. Vineeriajalugu kajastava näituse toovad tänasesse päeva innovatiivse vineeritootja UPM tehnoloogia näidised. Teemat täiendavad Jüri Kermiku ja eramuuseumi omaniku Magnus Englundi loengud. 

Ungarist jõuavad Disainiööle näited kantavatest tehnoloogiatest ja digitaalse käsitöö labori saavutustest. Otsitakse vastuseid kuidas traditsiooniline käsitöö saab jätkuda tänapäevases digitaalses maailmas ilma väärtust kaotamata. 

Graafilise disaini näitusi on 2, nendest üks pühendatud Läti 100le. 

Tavapäraselt näeb disainikoolide väljapanekul, missugused arengud erinevates haridusasutustes on aasta jooksul toimunud. 

Festivali tõmbenumbrid on moeetendused, disainioksjon, PechaKucha ja Disainitänav. Üritusi jätkub kogu perele, ei puudu õpetuslikud töötoad lastele ja meistrite loengud.