Eesti Disainerite Liit (EDL) on loomeliit, mis ühendab poolteistsada eesti toote-, tekstiili., moe- ja graafilist disainerit. EDL peab oma ülesandeks disainiteadlikkuse kasvatamist ühiskonnas; disaineritele elukestvat enesetäiendamise pakkumist, disainerite õiguste eest seismist ning disainerite saavutuste promo ja realiseerimisvõimaluste pakkumist. EDL korraldab regulaarselt harivaid loenguid, töötubasid, konkursse.

EDL eesmärgiks on Eesti disainipotentsiaali tutvustamine kodu- ja välismaal - selleks osaletakse igal aastal messidel ja välisnäitustel. EDL on riikliku disainipoliitika loomise algataja; koostöös Majanduse- ja Kommuniaktsiooniministeeriumi ja Kultuuriministeeriumiga ning kõrgkoolidega osaleb EDL disaini valdkonna arendamise meetmete väljatöötamises - nõudluse ja pakkumise suurendamiseks. Koostöös teiste loomeliitude ja Kultuuriministeeriumiga osaleb EDL aktiivselt vabakutseliste loomeinimeste sotsiaalsete garantiide loomise protsessis. EDL on tunnustatud loomeliit ja annab välja loometoetusi ja stipendiume. Tegutsemiseks vajalikku toetust taotleb EDL Kultuurkapitalist.

EDL osaleb rahvusvaheliste katusorganisatsioonide töös, sh on osalenud ka juhatuste koosseisudes (ICSID, BEDA, EIDD Design For All Europe, DME Award) ja koostööprojektides, mille teemadeks on kaasav disain, tervishoiudisain (EHDM), disainijuhtimine, inimlikud linnad jm. Algatanud DME auhinna pälvinud projekti Tallinn For All; korraldanud Tallinnas Euroopa Innovatsioonifestivali IF… ja võõrustanud DME auhinna galat 2011, osalenud Tallinna Kultuuripealinna üritustes jm.

Alates 2006 annab EDL välja tootedisainiauhinda BRUNO (Eesti Disainiauhindade raames).

Koos MTÜ-ga Disainiöö korraldab EDL alates 2006.aastast disainifestivali Disainiöö (www.disainioo.ee)

2010.a. on EDL asutanud Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8), kus asusid EDL ja Disainiöö esindused, Eesti disaini showroom ja disainerite stuudiod (www.estoniandesignhouse.ee). Aastaks 2022 kureerib EDL kahte showroomi - Eesti Disaini Maja Solarise keskuses ja Eesti Disaini Maja+ aadressil Suur-Karja 14. EDL ja Disainiöö kontor asub Põhjalas (Marati 5).

www.edl.ee
www.estoniandesignhouse.com
www.disainioo.ee