Eesti disainerite missioon HIINA algas näituse “ASTONISHING ESTONIA” avamisega EESTI PAVILJONIS EXPO’L 10.11.2010


Eesti Disainerite Liidu esinaise Ilona Gurjanova juhtimisel toimub Eesti disainerite missioon Hiina Rahvavabariiki 4.-17. oktoobrini 2010. Külastatakse Shanghaid ja Hangzhoud, kus mõlemas avatakse ka Eesti disaininäitused “Astonishing Estonia”. Peale selle on töökohtumised EAS Shanghai esinduses, erinevates Hiina disainiorganisatsioonides, - firmades ja – muuseumites.

8.-ndal oktoobril toimus Shanghais Eesti EXPO paviljonis seminar võimalustest Hiina disainiteenuste turul. Ettekannetega esinesid kolme juhtiva Hiina disainifirma esindajad, kes rääkisid Hiina disainiturust ja disainerite tööst Hiinas. Järgnes ümarlaud, kus Eesti disainerid tutvustasid oma töid. Hiina disaineritele jätsid sügava mulje eriti meie mööblidisainerite tööd “Need mudelid on ju parimate Skandinaavia mudelite tasemel!” leidsid Hiina spetsialistid.

Paviljonis avati ka näitus “Astonishing Estonia “, kus esitletakse valikut eesti disainerite vineermööblist, laudadest-toolidest ja valgustitest ning EXPO peateemaga, "Parem linn, Parem elu" - sobivalt ka linnapinke. Kõik need on valmistatud miniatuursete mudelitena ja taustaks ka plakatitel.

Näituse avasid Eesti paviljoni peakomissar suursaadik Toomas Tiivel, näituse kuraator Tõnis Vellama ning EDL esinaine Ilona Gurjanova. Avamisel osalesid mitmete Hiina disainifirmade esindajad, kunstiteadlased Shanghai kunsti- ja disainimuuseumidest, kolleegid naaberpaviljonidest ning ka Tallinna sõpruslinna Hangzhou esindajad.

Delegatsiooni kuuluvad veel Tarmo Luisk ja Margus Triibmann disainibüroost KEHA 3, Jaanus Miitel ja Ivari Männi, mööblitootjate esindaja August Kull ja teised.

Missioon ei piirdu ainult EXPO paviljoniga, reisi teises pooles siirdub näitus Hangzhou Loometööstuse messile.