26.-27.mail toimub II rahvusvaheline konverents Cities For All – Tallinn For All. Mobility. 01.04.2011

MOBILITY          

 

26.-27.mail toimub Tallinnas II rahvusvaheline konverents Cities For All – Tallinn For All. Mobility, kus räägitakse lahti mobiilsusega seotud küsimused, tuuakse näiteid erinevate riikide mobiilsusprojektidest: edulugudest ja ebaõnnestumistest ning sellega seotud  ühiskondlikust, majanduslikust ja keskkondlikust mõjust. Lektorid on Inglismaalt, Soomest, Austriast, Eestist, Prantsusmaalt. Peaesineja on disainer Rama Gheerawo, Londoni Kuningliku Kunstikolledzi Helen Hamlyni Keskusest. Helsinki Aalto Ülikooli uuringut - "Tuleviku ühistransport kõigile"  tutvustab Hanna-Leena Rissanen; Jarmo Tuisk arutleb, mis on Eesti elektromobiilsuse projektis innovaatilist. Prantsusmaa Veolia näite põhjal püüab Claude Arnaud  tõestada, et disainerite kaasamine uute lahenduste loomisel on põhjendatud; Eric Rhinn kirjeldab Saint-Etienne ühistranspordi disainiprotsessi; Veronika Egger toob näiteid kuidas luuakse efektiivse mobiilsuse prototüüpe; Fabien Combe demonstreerib enda disainitud keskkonnasäästlikke sõiduvahendeid. Konverentsi avab EIDD Design For All Europe president Finn Petren, hariduse rollist kõneleb Cumuluse president Christian Guellerin; moderaatoriks on Pete Kercher. Paneelvestluses osalevad Eesti kõrgkoolide professorid, erivajadustega inimeste esindajad ning rahvusvaheliselt tunnustatud mentorid (Julia Cassim, Finn Petren, Francesc Aragall, Avril Accolla, Roger O'Keeffe jt), kelle juhendamisel viiakse läbi projekti Cities For All-Tallinn For All.

Cities For All – Tallinn For All on rahvusvaheline koostööprojekt, mille eesmärgiks on leida lahendusi, kuidas muuta Tallinn ligipääsetavamaks ja kasutajasõbralikumaks linnaks. Projekti viib läbi Eesti Disainerite Liit ning esimesi töögruppide tulemusi analüüsitakse 26.mail toimuvas töötoas. Lõplikke ettepanekuid uuendusteks ning uusi toote- ja teenuseprojekte saab näha septembris, Euroopa Innovatsioonifestivali IF... ja Disainiöö raames toimuval näitusel 16.-25.09.2011.

26.05 kl 10.00 Cities For All – Tallinn For All töötuba /kohtade arv piiratud/

27.05.2011 kl 9.30 Mobility konverents. 

Hotell Radisson Blu, Rävala 3

PROGRAMM

Tänu kaasaegsele tehnoloogiale on informatsiooni liikumine ühiskonnas muutunud ülikiireks. Digitaalrevolutsioon on muutnud maailma läbipaistvamaks, internet kiirendab otsuste tegemist. Kas olete mõelnud, kui palju aega ja raha säästate tänu sellele, et saate vajalikud toimingud teha ilma kohale minemata: hea näitena panga- ja maksuameti internetiteenused, miks mitte ka e-valimised. E-teenused on kiiresti arenemas, neid laialdaselt kasutades säästame ka loodust. Kuidas e-teenuste levik on muutnud meie liikumisharjumusi? Seni kuni teleportatsioon ei ole reaalsuseks saanud peame küsima endilt, kas füüsiline liikumine jõuab virtuaalsele järgi? Suureneb vajadus reisida kiiremini, kergemini ja keskkonda koormamata. Meie kõigi huvides on võimalikult vähe keskkonda saastavate liikumisvahendite kasutuselevõtt.

Kas uusi lahendusi luues mõtleme kõikide inimgruppide peale, olgu selleks vanurid, lastega emad või erivajadustega inimesed? Vananev ühiskond sunnib meid arvestama sellega, kuidas lahendada nõrgemas füüsilises vormis olevate inimeste liikumise- ja transpordiprobleemid. Vanematel inimestel peab olema vabadus valida, kus vananeda. Lähtekoht on ilma kõrvalise abita iseseisev elu ning lihtne ligipääs inimesele tähtsatele teenustele: pood, tervishoid, postkontor, kogukonna keskus ja sotsiaalne võrgustik. Mobiilsusel on tähtis sotsiaalne mõõde– ta mõjutab iseseisvust, generatsioonidevahelist läbikäimist, osalemist kogukonna elus. Keskkonda disainides peab humaanne ühiskond arvestama kõikide inimgruppidega. Design For All platvorm ühendab disainerid ja arhitekte, kes omavad holistlikku mõtteviisi ning kes hoolivad inimesest, kellele nad uusi tooteid-teenuseid või ehitisi kavandavad.


Cities For All – Tallinn For All töötuba toimub 26.05 kl 10.00 /kohtade arv piiratud/. Mobility konverents toimub 27.05.2011 kl 9.30. Konverents toimub inglise keeles, toimumispaik Radisson Blu (Rävala 3)

Registreerimine kuni 25.05.2011: edl@edl.ee. Palun märkida mis päevadel soovitakse osaleda.

26.-27.05 osavõtumaks: 35 EUR, EDL liikmetele ja tudengitele 16 EUR  (sisaldab ka väikest einet) tasuda a/a Eesti Disainerite Liit 1120185723, Swedbank. Teie soovil esitame arve.

Kontakt: Aljona Galazan, Ilona Gurjanova, edl@edl.ee

Konverentsi toetavad Tallinna linn, KULKA, PROINNO Europe, EIDD Design For All Europe, Cumulus.