EDL-i juhtorganite valimistulemused 20.06.2026
18. juuni 2026 Eesti Disainerite Liit valis uue presidendi ja juhtorganid
18.juunil toimusid Eesti Disainerite Liidu (EDL) uue presidendi ja juhtorganite valimised. Pärast 22 aastat liidu eesotsas otsustas senine president Ilona Gurjanova mitte uuesti kandideerida ning üksmeelse hääletuse tulemusena valiti EDL-i uueks presidendiks Reet Aus, rahvusvaheliselt tunnustatud disainer ja teadlane, kelle teaduslik ja praktiline töö ringdisaini valdkonnas on pälvinud ulatuslikku rahvusvahelist tähelepanu. Reet Aus rõhutas oma esimeses sõnavõtus, et soovib jätkata EDL-i rahvusvahelistumise suunda ning seista disainerite teadmiste ja oskuste täiendamise eest. Tema sõnul peab dialoog avaliku sektoriga toetama arusaama disainist kui majanduse mootorist ja kultuuridiplomaatia olulisest tegurist.Ilona Gurjanova juhtis EDL-i alates 2004. aastast ning tema eestvedamisel arendati välja Eesti disainipoliitika alused, loodi Eesti Disainikeskus, käivitati BRUNO tootedisainiauhind, rajati Eesti Disaini Maja ning algatati Disainiöö festivali ja Eesti disainipäeva traditsioon. Tema kureeritud Eesti disaini tutvustavad näitused on toimunud enam kui kahekümnes riigis ning tema panust on tunnustanud nii Välisministeerium kui ka Kultuurkapital. Gurjanova jätkab Disainiöö korraldamist ning osaleb edaspidi EDL-i töös senaatorina.
Uude juhtorganisse valiti disainivaldkonna eri suundi esindavad professionaalid: Björn Koop, Anne‑Liis Leht, Kairi Lentsius, Tarmo Luisk, Kärt Summatavet, Eva‑Karlotta Tatar, Maali Roomet, Vilve Unt, Keret Altpere, Elize Hiiop ja Ülar Linnuste. Uus koosseis alustab tööd eesmärgiga tugevdada Eesti disainivaldkonna rahvusvahelist konkurentsivõimet, toetada disainerite professionaalset arengut ning edendada disaini rolli ühiskonnas laiemalt.
