EDL osales WDO peaassambleel Tokyos 08.11.2023

27.–29. oktoobril 2023 toimus Tokyos (Jaapan) 33. Maailma Disaini Assamblee, mida korraldas WDO Japan Institute of Design Promotion (JDP). Kolmepäevane üritus, mis hõlmas ka teadus- ja haridusfoorumit ja rahvusvahelist disainikonverentsi, uuris disaini arengut ja selle ristumiskohti inimkonna, tehnoloogia ja keskkonnaga.
Teadus- ja haridusfoorumil, osales esimesel päeval 355 osalejat. Peaesinejad olid Ayse Birsel, kaasasutaja, Birsel + Seck; Jian Liu, Tsinghua ülikooli dekaan; ja Katja Forbes, andmete visualiseerimise ühingu disainijuht ja DEI direktor.

Teisel päeval osales rohkem kui 600 disainihuvilist, et kuulata inspireerivaid avasõnu Tim Ingoldilt, Aberdeeni ülikooli emeriitprofessorilt ja Ana Arriola-Kanadalt, IDEO Tokyo direktorilt ja esines ka Marianne Mensah, Climate Innovation Education Labi (CIEL) asutaja. Päev hõlmas ka vahesessioone ja paneeldiskussioone, mida juhtisid rahvusvahelised disainiliidrid ja mis uurisid tulevikuperspektiive inimkonna, tehnoloogia, planeedi ja poliitika kaudu.

Tõsteti esile 2022. aasta maailma disainimedali laureaadi, tuntud tööstusdisaineri dr. Patricia Moore elutööd kaasava ja ligipääsetava disaini valdkonnas. P.Moore, keda peetakse üheks universaalse disaini asutajaks, tekitas publiku seas pikad ovatsioonid, teda austati püstitõusmisega pärast üksikasjalikku ülevaadet oma professionaalsest ja empaatilisest disainiteekonnast.

Toimusid ka uue juhatuse ja järgmise presidendi valimised, kelleks osutus Pradyumna Vyas, Confederation of Indian Industry (India). Aastal 2023-2025 juhib WDOd Thomas Garvey, School of Industrial Design, Carleton University (Canada). Erilise heakskiidu efektiivse töö eest teenis ära eelmise hooaja president David Kusuma (USA).