Eesti uuenduslikku disaini tutvustamine CBS telekanalil USAs 27.02.2024

PRESSITEADE
27.02.2024
 
Eesti disaini uudsust tutvustav videoklipp jõuab 12 miljoni USA televaatajani


Eesti disaini tutvustav viieminutiline videoklipp, mis on osa saatesarjast ByDesign Europe, jõudis 24. veebruaril CBS Los Angelese telekanalile KCAL-9, pakkudes Ameerika Ühendriikide telepublikule professionaalset ülevaadet innovatsioonist, leidlikkusest ja Euroopa disaini tipptasemest. Koos lähiajal linastuva New Yorgi episoodiga jõuab see kokku 12 miljoni televaatajani.


Koostöös mitmete Euroopa partneritega nagu Frankfurt Messe ja Londoni Royal College of Art soovivad ameeriklased oma sarjas vaatajatele tutvustada uuenduslikke disainiuudiseid Euroopast. Videoklipp tutvustab kuulsaid saksa, poola, eesti jne disainereid ning nende novaatorlikke projekte, mis keskenduvad tehnilisele innovatsioonile, jätkusuutlikkusele, taaskasutusele ning uutele materjalidele.


Filmitud materjal sisaldab ladusaid intervjuusid disaineritega, kes räägivad oma lähenemisviisidest ning kirjeldavad praktiliste näidete abil disainiprotsessis kasutatavaid loomingulisi ja jätkusuutlikke meetodeid. Oma kommentaare avaldavad hooaja jooksul USA disaini superstaarid: Karim Rashid, Ross Lovegrove ja Tom Dixon UK-st.

Rahvusvaheline filmitiim, eesotsas produtsent Mike Chapman’iga, külastas Eestit kuu alguses. Eestit tutvustav filmilõik keskendus Reet Ausi tööstuslikule taaskasutusdisainile; seeneniidistikust sisustustoodete start-upile MYCEEN; heale digiteenuse näitele e-Residentsuse näol ning Disainiöö festivali ja Eesti Disainerite Liidu tegemistele, kes oli ka koostöö algatuse taga.  

Videoklipp on pilguheit Eesti disaini kogukonna innovatiivsematele saavutustele ja e-riigi eelistele. Puhtjuhuslikult oli intervjueerija, teenusedisainer Alexandra Grüber-Pérez, kes on muuhulgas teinud koostööd ka USA praeguse presidendiga, kirjutanud oma lõputöö Londoni Royal College of Art’is teemal “Digital Estonia”.


Tuntud USA disainer Scott Henderson kiidab Eestit sõnadega “Eesti on tõeliselt jätkusuutlikkuse eestvedaja. Grupp edumeelseid disainereid on kokku tulnud ja loonud võimeka kogukonna.” Ta leiab, et kultuuriliselt arenenud linnades on äärmiselt oluline roll disainerite ühendustel ja disaininädalatel, nii nagu USAs, nii ka Euroopas. “Mida tihedamalt oleme omavahel seotud ja võrgustunud, seda tugevamad me oleme.”


Eesti Disainerite Liidu juhi, Ilona Gurjanova sõnul võib videomaterjali lugeda üheks põhjalikumaks kajastuseks, mida Eesti disain kunagi Ameerika telekanalites saanud on. “Ajastus ei saa olla parem, kuna kevadel toimub USA-s Eesti disaini näitus ja turundusel on tähtis roll meie edusammude tutvustamisel”. Disainiliit koostöös EKA ja e-Residentsusega osaleb kestliku ja digidisaini väljapanekuga New Yorki Disaininädalal 16.-23. mail.


Eesti disaini tutvustav videoklipp on osa ByDesign TV Europe esimesest hooajast, mis keskendub Euroopa innovatsioonile ja disainile. Episood on saadaval vaatamiseks siin. 


Lisateabe saamiseks ja intervjuude vaatamiseks külastage veebisaiti või jälgige ByDesign TV Europe sotsiaalmeedia kanaleid.  


PILDID SIIN!