Euroopa Design Management auhinna peavõit esmakordselt ka Eestisse. 21.11.2012

Kolm aastat kestnud uuendusprotsess Tallinna Transpordiameti kommunikatsiooni ja teenuse parandamiseks ei jäänud märkamata Europpa Design Management auhinna zürii poolt. Esmakordselt toodi tunnustatud auhinnavõit avaliku sektori kategioorias ka Eestisse. Linna esindajate koostöö disaineritega sai alguse disainerire liidu projektist Tallinn For All, kus välismentorite juhendamisel alustasid disaini tudengid linna ühistranspordi kitsaskohtade kaardistamisega. Esialgsest graafilise disaini kateedri tudengite Kristi Rummeli, Ronald Pihlapsoni, Norman Orro jt projektist kasvas välja tõsiseltvõetav muudatuste plaan Tallinna ühistranspordi kommunikatsiooniprintsiipide, visuaali ja kliendisuhete muutmiseks. Pea kolmeaastase töö esimesed viljad on põhjalik disainijuhtimise manuaal, piktogrammid, uued linna transpordikaardid, ootepaviljonide infostendid peatuste nimede ja ühistranspordi loetava skeemiga, uued sõiduplaanid jne. Disainialane koostöö jätkub, tudengid on loonud selleks oma disainibüroo. «Kui need noored poleks oma lahendustega välja tulnud, oleks infograafika kujundus pikaks ajaks endiseks jäänudki. Keegi poleks ehk selle muutmise vajadust märganud.»  tähendas Transpordiameti projektijuhi Anu Leisner.
2012.a. Euroopa Design Management auhinnad anti välja 15.novembril Paredese Kultuurikeskuses, Portugalis. Kokku anti välja kuus peaauhinda erineva suurusega firmade ja mittetulunduse ja avaliku sektori kategoorias ning esmakordselt ka parima plakati eest. Eriauhindu oli kolm, keskmise suurusega firmade kategoorias eriauhinna ehk äramärgitud töö väärilist ei leitud, see eest avaliku sektori ja mittetulunduskategoorias anti välja kaks peaauhinda.  
Euroopa design management auhinda DME Award hakati regulaarselt välja andma 2007.a. ja seda võib pidada üheks disainimaailma Oskariks. Selle aasta võitjad olid: Beiersdorf, Leborgne, Tyromotion, GMG, Design Silesia. Võitjate hulgas on olnud Virgin Atlantic, Festo, Zelmer, Trespa, Roca, Cifial, TemaHome, Larus, Lekué, Viteo jt. Auhinna kandidaatide hulgas on igal aastal ka Eesti firmasid. Eriauhinnaga on eelnevatel aastatel tihedast konkurentsist välja tulnud Aquator, Thulema, kohvik Supelsaksad ja Velvet Creative Allience. Disainerite liit on ka loonud ka kohaliku design management auhinna kategooria, mis liidetakse EAS Disainirakendaja auhinnaga. Auhind ei ole mõeldud ainult heale tootele või teenusele vaid kogu firma strateegia, juhtimiese ja maine loomise protsessile. 2011.a. Euroopa auhinnagala toimus Tallinnas VI Disainiöö raames. 
EDL on DME Award konsortsiumi esindaja Eestis ning tema missioon on leida Eestist ettevõtteid, kes oma ärimudeli edendamisel strateegilist disaini tähtsaks peavad ning toodete/teenuste arendamisel ja mainekujundamisel professionaalst disaini kasutavad.