IX Disainiöö algab 25.septembril seminariga "Disaini Viggad ja õppetunnid" 21.09.2014

Märka head disaini!
Möödas on ajad, kui disaini väärtust mõõdeti ainult väljanägemise ja ilu järgi. Tänapäeva disaini all mõtleme kompleksselt juhitud dünaamilisi protsesse, mille tulemusena valmivad funktsionaalsed, kauakestvad, ligipääsetavad, lahtivõetavad arukad tooted, mida inimestel on mugav kasutada, mis teevad meie elu lihtsamaks, loovad emotsioone ja näevad head välja. Vähema tähtsusega ei ole heaolu loomisel tegevused, mis on suunatud keskkonna ja olemasolevate teenuste parandamisele, uute loomisele või sidumisele toodetega - sellega tegeleb teenusedisain. 
Kiiresti muutuvas maailmas on esirinnas uuendusmeelsemad, need, kes on teadjamad, kes õpivad vigadest; kes oskavad disaini poolt loodavaid väärtusi kommertsialiseerida, integreerida teistesse valdkondadesse ning eksportida. See aitab kasvatada majandust ning edendada Eesti disainikultuuri. 
 
25.-28. septembril toimub IX Disainiöö, mis toob järjekordselt kohalikule disainihuvilisele sõõmu rahvusvahelist disainimelu ning tutvustab head Eesti disaini. On disainiauhindade aasta, antakse väljaBRUNO tootedisaini auhind, Eesti Disainiauhindade raames autasustatakse lisaks väljapaistvatelenoortele disaineritele ka parimaid graafilsi disainerid ja teenusedisainereid. Auhindade näitustoimub NO99 teatris, Lilleküla jalgpallihallis toimub pidulik auhinnagala.
Disainifestivali sisukama osa moodustavad disainiseminar ja töötoad. Seekordsel rahvusvahelisel seminaril "Disaini viggad ja õppetunnid" tuuakse näiteid heast ja halvast disainist ning arutletakse vigadest õpitu üle. Esinejate seas on tuntud aksessuaari disainer Elissa Bloom (USA), tööstusdisainer Paolo Favaretto (Itaalia), disainistrateegid Steinar Valade-Amland ja Mikal Hallstrup (Taani), ajakirjanikMichael Dumiak (USA), disainerid Tania De Bruycker (Belgia) ja Martin Pärn (Eesti).
Et teha vahet hea ja halva disaini vahel korraldame "puust ja punaseks" internetipõhise aktsiooni, kuhu koondame soovitavalt parandusettepanekutega kasutajavaenulikku disaini. Osa võtma on oodatud kõik tõsimeelsed maailmaparandajad, disainitudengid ja professionaalid. Tulemustega saab tutvuda näitusel “Disaini Viggad”.
Festivali programmis on seekord mitmeid disainiharidusele suunatud töötube ja näitusi. Nooremapoolsetele disainihuvilistele on avatud keskkond endises Heliose kinos, kus toimub disaini õpetavate koolide väljapanek. Ka kooliealised saavad festivalil osaleda: Eesti Lastekirjanduse Keskuses on Poola autori Ewa Solarzi lasteraamatu "D.I.S.A.I.N." esitlus ning Aleksandra ja Daniel Mizieliński illustratsioonide näitus ja Poola disainerite väljapanek. Näituseks kujundatud saab ka mais alustatud laste tootearendusprojekt“Reaaldisain”, kus 7. klassi õpilaste kavandite järgi toodetakse tööstuslikult vaipu ja valgusteid. Koostöös Eesti Teadusagentuuriga tutvustatakse õpilasleiutajate riiklikku konkurssi, mis annab kooliealistele võimaluse ka omal käel meie keskkonda ja elu parendada. Disainiöö haridusprogrammis osalevad ehitatud keskkonnaga seotud muuseumid ja ülikoolid. Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Arhitektuurimuuseum, EKA, Tallinna Ülikool...
2014. aastal tähistab EKA oma 100ndat juubelit. Disainiöö programmis esitleme EKA disainiteaduskonna mitmekesist loometööd ning tähistame juubelit disainihariduse teemalise seminariga. Jätkub Disainerite näoraamatu sari. 
Tavapäraselt on kavas Eestisse tuua ka teiste maade disainipärandit. "Tales of Heroes" on  mittetraditsiooniline kontseptualistlik Flaami disaini näitus, mis tutvustab disaini objekte omapärase näituse kujunduse ja lihtsate jutustuste kaudu. Näitus Arhitektuuri-ja Disainigaleriis jääb avatuks oktoobrini. Prantsuse noor disainer Fabien Carrero Carsenat tutvustab põhjamaise hõnguga vaigust tootekollektsiooni. MdSt näitus “Kehad” liigub tarbekunsti ja disaini piiril. Suur-Lasnamäe linnakunstisündumuse raames planeerivad Soome-Eesti tarbekunstnikud ja disainerid ümber kujundada inimkauge Lasnamäe keskkonna. Koostöös Portugali disaineritega paigaldatakse Kultuurikatla Aia värvassevalgusinstallatsioon. On võimalik tutvuda itaalia ja eesti tudengitega läbiviidud bussiootepaviljoni projekti “Generation 2.0” tulemustega.
Festival kavasse kuuluvad juba traditsiooniks saanud üritused nagu rahvusvaheliste esinejategaPechaKucha Night välkloengud, heategevuslik disainioksjon, valgusshowd ja muidugi  moeetendus“Moes on Disain”, kus saab näha mitme rõivalooja hulgas ka tekstiilikunstniku Mare Kelpmannikvaliteet-tekstiile ja jätkusuutliku rõivadisaineri Reet Ausi uut kollektsiooni.
Iga aastaga suureneb loomevaldkonnas tegutsejate huvi osaleda festivalil satelliidina, korraldades miniüritusi ja esitlusi. Juba mitmendat aastat toob disainerid, sisearhitektid ja tootjad kokku Kontaktiöö. Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis toimub tööstusliku tekstiilidisaini ülevaatenäitus ning plakatinäitus "Tehtud Poolas". 
Kaubamajas avatakse eesti disainiga vaateaknad ning pop-up pood. Disainiinfot jagab Eesti Disaini Maja. Disainiööd korraldab MTÜ Disainiöö koostöös Eesti Disainerite Liiduga. Festivalil löövad kaasa Eesti Disainikeskus, mitmed saatkonnad jt. Festivali toetab KULKA ja Tallinna linn