VII DISAINIÖÖ Tallinnas ja Tartus 15.06.2012

20.–23.septembrini toimub Eesti disainielu elavdajana tuntuks saanud Disainiöö. Lisaks Tallinnas toimuvale saavad sel aastal festivalielamusest osa ka tartlased. VII festival keskendub valdkondadele, milles disaini roll elukeskkonna paremaks muutmisel on toonud käegakatsutavaid tulemusi. 
Design Matters egiidi all toimuvad seminarid ja minimess keskendub disaini ja ettevõtete koostööle ning aitab lahti mõtestada edu võimalikkuse mudeleid erinevate valdkondade vahel tutvustades praktikute edulugusid mööbli- ja moetööstuse valdkonnas. Esinejate seas on eesti juurtega maailmatuntud moedisainer Oskar Metsavaht BrasiiliastPer Mollerup, Tapio Anttila jt tunnustatud disainerid Taanist ning Suurbritanniast.   
    
Disainihuvilistel on võimalik kõrvutada erinevate maade loomepotentsiaali; mõõtu saab võtta Taani disainiauhindadega Index ning Leedu disainiauhinna nominentidega. Ulatuslik rahvusvaheline näitus Elevaatoris tutvustab tootedisaini uudiseid. Keskkonna ligipääsetavusele keskendub rahvusvaheline väljapanek Cities For All. Plakatiaktsioon Rodchenko 120 tunnustab konstruktivismi rajajat, tutvuda saab moodsa vene plakatiga ning fotonäitustega jm.  

Festivali tippsündmus on Eesti Disainiauhindade gala Lennusadamas, mis on sel aastal katuseks Bruno auhinnale kui ka teistele disainiauhindadele. Tunnustust jagatakse nii tootedisaini, graafilise disaini kui teenuse disaini valdkonnas. Nominentide töödega saab tutvuda netis ja näitustel; galat ilmestab Oskar Metsavahi moeshow.  

Tavapäraselt on festivali kavas erinevad töötoad; Pecha Kucha; noortele disaineritele suunatud Portfolio café; Reet Ausi elamusetendus, disainiööklubiõhtud jm. Kultuuripealinn Guimarãesi stardib Paldiskist kunstirong Cosmic Underground. Disainiööd aitavad oma üritustega rikastada sattelliidid üle terve linna. Festivali tõmbekeskused asuvad Rotermanni kvartalis ja Eesti Disaini Majas. Tartus koonduvad üritused Loomemajanduskeskusesse. Disainiöö peakorraldaja on Eesti Disainerite Liit.